içinde ,

Gelecekte En Çok Tercih Edilecek Bölümler

Young woman blogger in spectacles publishing new post on own website and installing new application for editing photos in social networks on digital smartphone device connected to free 4G internet

Teknoloji alanındaki gelişmeler, her ne kadar yeni iş kolları ve istihdam fırsatlarını da beraberinde getirse de, artan dünya nüfusu ve rekabet öğrencilerin mezuniyetten sonra iş bulamalarını giderek daha da zorlaştırıyor.

Üniversite bölüm seçiminde çoğu insan, öğrencinin ilgi alanına uygun konularda eğitim alması gerektiğini söylese de gelecekteki kariyeriniz için daha istikrarlı ve mezuniyetten sonra daha kısa sürede iş bulabileceğiniz yüksek kazançlı bölümler olduğunu da unutmamalısınız. Gelin sizin için hazırladığımız listeye birlikte göz atalım.

  1. Biyomedikal Mühendislik

Tıp sektörü, kısmen teknoloji ve bilim alanlarındaki gelişmeler nedeniyle hızla büyürken, bilim insanları ve tıp uzmanları giderek biyomedikal alanındaki yeniliklere rehberlik eden sistemleri yaratabilecek mühendislere daha çok ihtiyaç duyuyor. Bu açıdan biyomedikal mühendisliği lisans programları, size biyoloji, tıp, bilgisayar bilimi ve mühendislik ana dallarından benzersiz bir karışıma sahip eğitim seçeneği sunar.

Yurt dışında eğitim almak istediğiniz üniversite ve bölüme, henüz karar vermediniz mi? Mükemmel bir bölüm araştırma yöntemi şimdi sizinle! Denemeye hemen başlamak için linke göz at!

  1. Uluslararası İşletme

İş dünyası giderek daha da küreselleşirken, işverenler şirketlerinde çalışacak uzmanlaşmış lisans programlarından mezun öğrencilere daha çok şans tanıyor. Bu açıdan geleneksel işletme yerine uluslararası işletme ya da uluslararası finans dereceleri yurt dışında okumak ve çalışmak için iyi bir başlangıç olabilir.

  1. Bilgisayar Bilimi

Bugün, en çok kazandıran meslekler ya da en çok iş imkanı sunan bölümler denildiğinde listede kesinlikle bilgisayar bilimi yer alıyor. Bunun en büyük nedeni ise bilgi sistemleri olmasa iş yapmanın ya da insanlara hizmet etmenin mümkün olamayacağıdır. Bir bilgisayar bilimi derecesi ile bilgisayar sistemleri analistinden web geliştiricisine kadar çok sayıda alanda çalışma imkanı bulabilirsiniz.

  1. Elektrik Mühendisliği

Gelecekte en çok tercih edilecek bölümler arasında bugün de olduğu gibi elektrik mühendisliği yine en çok aranan alanlardan biri olacaktır. Elektrik olmadan hayatın durma noktasına geleceğini düşünürsek, bu elektriği bize ulaştıracak olan mühendislere ihtiyacımız da her zaman olacaktır. Bu alanda aralarında Massachusetts Institute of Technology ve Stanford Üniversitesinin de olduğu Amerika, dünyanın en iyi okullarına sahiptir.

  1. Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar mühendisleri, elektronik sistemlerin çalışması için gerekli teknolojinin  geliştirilmesine yardımcı olurlar. Ancak bu alanda sadece bilgisayar mühendisliği lisans derecesinin yeterli olacağını düşünmeyin. Bu açıdan kendinizi donanım ve yazılım geliştirme konularını araştırmaya yöneltin ve sürekli geliştirin.

Yurt dışında eğitim almak mı istiyorsun? Tüm merak ettiklerini uzmanlarımıza sormak için form doldurabilirsin!

  1. Farmakoloji

Günümüzde en yüksek kazanç sağlayan işler arasında yer alan farmakoloji alanında çalışmak için bir lisans derecesi yeterli olacaktır. Ancak gelecekte daha yüksek gelir ve istikrar elde etmek istiyorsanız, kendinizi lisansüstü derecelerde geliştirebilirsiniz. Bu alandan mezun olan öğrenciler, genellikle ilaç laboratuvarlarında, eczaneler ya da hastanelerde talep görürken, derecelerine ve deneyimlerine bağlı olarak 75,000$’ın üzerinde ortalama bir maaş sizi bekliyor olacaktır.

  1. Matematik

Bugün çok sayıda işletme, sayılar ve veriler konusunda mükemmel yaratıcılığa ve fikirlere sahip yetenekli çalışanlara ihtiyaç duyarken bu alandan mezunlar için çalışabilecekleri sektörler sadece finansla sınırlı değildir. Pazar araştırması analisti, bilgisayar programcısı hatta yazılım geliştirici olarak çalışabileceğiniz çok sayıda kariyer fırsatı sizi bekliyor olacaktır. Matematik alanında Avrupa’da eğitim almak isterseniz, sizi İsviçre’nin en iyi üniversitesi olan ETH Zurich ve devlet üniversitelerinde ücretsiz eğitim sunan Almanya’da Münih Teknik Üniversitesi iyi bir seçenek olabilir.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

Bu gönderi güzel ve kolay başvuru formumuzla oluşturuldu. Yayınınızı oluşturun!

0 0 vote
Article Rating

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yükleniyor …

0

Yorumlar

0 Yorumlar

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Online ESMEK Kurs Kayıtları

British Embassy is looking for Trade Assistant, İngiliz Büyükelçiliği Ticaret Asistanı arıyor