içinde , ,

Avusturya 6 Ay EVS ESC Gönüllü Hizmeti

Avusturya Kapfenberg bölgesinde 01/02/2021- 31/08/2021 6 ay süresince European Solidarity Corps projesinde uzun dönem Avrupa Gönüllü Hizmeti – Avrupa Dayanışma Programı faaliyetinde bulunacak katılımcılar aranmaktadır!

 

ETKİNLİK AÇIKLAMASI

 Gençlik Refahı konusunda uzmanlaşmış bir Kurum olan Haltegriff, çeşitli nedenlerle evde yaşayamayan 16-21 yaşları arasında NEET statüsüne sahip (Eğitimde, İstihdamda veya Eğitimde Değil) gençlere yaşam ve çalışma eğitimi sunmaktadır.  “Haltegriff”, gençleri uzun vadeli mesleki ve kişisel bağımsızlık konusunda cesaretlendirmeyi amaçlamaktadır.  Vurgu, gençleri istikrara kavuşturmaya yardımcı olan ve böylece onları işgücü piyasasına uzun vadeli bir entegrasyon için hazırlayan becerilerle ilgili bilgi transferidir.  Haltegriff, 16 gence iş eğitimi ve yaşam tesisleri sağlamaktadır.  Ekipler, farklı geçmişlerden (pedagoji, eğitim çalışması, sosyal hizmet) gelen nitelikli insanlardan oluşur.  Ekip günden güne gençlerle ilgileniyor.  Bireysel destek, önleme çalışmaları ve kriz müdahalesi sağlanır.  Yürüyüş, açık hava günleri gibi grup aktiviteleri düzenlenir.  Ek olarak, gençler için çok çeşitli psikoterapötik destek sunulmaktadır.

 KONAKLAMA, YİYECEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

 Gönüllü kendi dairesinde yaşayacak.  Ev sahibi kuruluş, Bruck / Mürzzuschlag bölgesi için toplu taşıma için aylık bir bilet sağlayacaktır.  Gönüllü de istenirse bisiklet alabilir.  Gönüllü, BBRZ kantininde öğle yemeği ve kahvaltı yapabilir, gönüllü bunun için kantin bileti alacak.  Buna ek olarak, gönüllüye kendi kendine tedarik için yemek parası da verilecektir.  Dahası, gönüllüye bir Almanca Dil Kursu verilecektir.

 ETKİNLİK SIRASINDA EĞİTİM

 Gönüllü, görevle ilgili bir mentor tarafından desteklenecektir.  Bu mentor, gönüllünün hem proje süresince görevle ilgili tüm konularda hem de organizasyonun günlük yaşamına katılmasına yardımcı olacaktır.  Gönüllü ve mentor arasında düzenli toplantılar yapılır.  Koordinatör kuruluş, gönüllü için özel bir mentorla ilgilenecektir.  Ayrıca AGH boş zaman ekibinin, ev sahipliği yapılan tüm ESC gönüllüleri için bir faaliyet düzenlemesi beklenmektedir.  Varışta Eğitimi ve Ara Dönem Eğitimi NA Austria tarafından düzenlenmektedir.

 KATILIMCI PROFİLİ

 Gönüllünün kültürel geçmişini getirmesini istiyoruz, Bu gençlerin yaşamlarını zenginleştirebilir ve açık bir bakış açısı geliştirmelerine yardımcı olabilir.  Gönüllü, gençlik davranışı, eğitim sistemi, grup dinamik süreci, sosyal hizmet ve psikolojik destek hakkında çok şey öğrenebilir.  Bu nedenle, bu pozisyon eğitim, sosyal hizmet, psikoloji, kriminoloji, önleme çalışmaları ve ilgili alanlarla ilgilenen kişiler için en uygunudur.  Minimum yaş 21’dir, en azından temel Almanca bilgisi gereklidir.  Lütfen euinfo@logo.at adresine “Haltegriff” konulu bir CV ve motivasyon mektubu gönderin.

 BAŞVURU:

 Lütfen euinfo@logo.at adresine “Haltegriff” konulu bir CV ve motivasyon mektubu gönderin.

 Son Başvuru Tarihi: 15 Eylül 2020

—–

ACTIVITY DESCRIPTION

Haltegriff, an Institution specialized in Youth Welfare, offers living and work training for young people with NEET-status (Not in Education, Employment or Training) aged 16 to 21, who for various reasons can`t live at home. “Haltegriff” aims at encouraging young people regarding a long-term professional and personal independence. Emphasis is on knowledge transfer concerning skills that help stabilizing the young persons and thus, preparing them for a long-term integration into the labour market. Haltegriff provides job training and living facilities for 16 young people. The teams are formed of qualified people coming from different backgrounds (pedagogy, educational work, social work). The team takes care of youngsters from day to day. Individual support, prevention work and crisis intervention are provided. Group activities such as hiking, outdoor days, are organised. Additionally, a broad range of psychotherapeutic support is offered for youngsters.

ACCOMMODATION, FOOD AND TRANSPORT ARRANGEMENTS

The volunteer will live in his/her own apartment. The host organisation will provide a monthly ticket for public transport for the district Bruck/Mürzzuschlag. If requested the volunteer can have a bike as well. The volunteer can have lunch and breakfast in the canteen of BBRZ, the volunteer will get canteen tickets for that. In addition to that the volunteer will receive food money for self supply. Morever, the volunteer will be provided with a German Language Course.

TRAINING DURING THE ACTIVITY

The volunteer will be supported by a task related mentor. This mentor will help the volunteer both concerning all task related issues during the project duration and to get part in the daily life of the organisation. Regular meetings between the volunteer and the mentor are provided. The coordinating organisation will take care about a private mentor for the volunteer. Moreover the EVS freetime team is supposed to organise an activities for all hosted ESC volunteers. On Arrival Training and Mid Term Training are organized by NA Austria.

PARTICIPANT PROFILE

We would like the volunteer to bring his/her cultural background, This may enrich lives of teenagers and help them develop an open perspective. Volunteer can learn a lot about youth behavior, education system, group dynamic process, social work and psychological support. Therefore, this position suits best for the people who are in interested in education, social work, psychology, criminology, prevention work and related areas. Minimum age is 21, at least basic knowledge of German is needed. Please send a CV and motivation letter with a subject “Haltegriff” to euinfo@logo.at.

 

BAŞVURU:

Please send a CV and motivation letter with a subject “Haltegriff” to euinfo@logo.at.

 

Son Başvuru Tarihi: 15 Eylül 2020

Bu gönderi güzel ve kolay başvuru formumuzla oluşturuldu. Yayınınızı oluşturun!

0 0 vote
Article Rating

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Abone ol
Bildir
guest
15 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
11 ay önce

Avusturya 6 Ay EVS ESC Gönüllü Hizmeti – Proje İlan

http://www.sxfire119.cn/forum.php?mod=viewthread

trackback
11 ay önce

Avusturya 6 Ay EVS ESC Gönüllü Hizmeti – Proje İlan

https://thtp.fr/

trackback
11 ay önce

Avusturya 6 Ay EVS ESC Gönüllü Hizmeti – Proje İlan

https://healthservicealliance.org/sponser-2/

trackback
10 ay önce

Avusturya 6 Ay EVS ESC Gönüllü Hizmeti – Proje İlan

https://abonnement-iptv.store/utilisez-votre-abonnement-iptv-lien-m3u-sur-kodi-facilement/

trackback
9 ay önce

Avusturya 6 Ay EVS ESC Gönüllü Hizmeti – Proje İlan

http://qhmagazine.es/best-ipad-pro-apps-to-use-with-apple-pencil

trackback
9 ay önce

Avusturya 6 Ay EVS ESC Gönüllü Hizmeti – Proje İlan

https://bbs.yliot.top/ylhl-20200220341.html

trackback
8 ay önce

Avusturya 6 Ay EVS ESC Gönüllü Hizmeti – Proje İlan

http://www.rugbyoperaticsociety.co.uk/wp/previous-shows/kiss-me-kate/

trackback
2 ay önce

Avusturya 6 Ay EVS ESC Gönüllü Hizmeti – Proje İlan

http://www.avialytics.aero/jettainer-case-study/

trackback
2 ay önce

Avusturya 6 Ay EVS ESC Gönüllü Hizmeti – Proje İlan

http://www.modellismopiu.net/m gallerie/main.php?g2_view=search.SearchScan

trackback
2 ay önce

Avusturya 6 Ay EVS ESC Gönüllü Hizmeti – Proje İlan

http://www.modellismopiu.net/m gallerie/main.php?g2_itemId=892197

trackback
1 ay önce

Avusturya 6 Ay EVS ESC Gönüllü Hizmeti – Proje İlan

https://lasbandung88.com/besi-unp/

Yükleniyor …

0

Yorumlar

0 Yorumlar

Sürdürülebilirliğe Giden Yollar Transdisipliner Araştırmalar Çağrısı Açıldı

AHİKA 2020 Yılı Mali Destek Programlarına Başvurular Açıldı